News Item: Rebirth1.wad ---> Nový wad je zde.
(Category: Main)
Posted by hokis
Friday 05 March 2010 - 18:35:37

Rebirth1 už mnozí z vás znají především vy co hrajete kontesty, kde se již jedna mapa z toho wadu hrála, jmenovitě map02 v kontestu #17. Rebirth1 je jedním z wadů u kterých zatím nebylo nahráno mnoho dem. Jediné co jsem našel jsou maxi od jistého Vladimira Monakhova zde.

Nahrávání ostatních kategorií tedy bude jak se říká od nuly.

Rebirth1 je velice zajímavý wad, kterému nechybí k naší radosti skoro nic. Autor Bjorn Ostmann se snaží zachovat klasické pojetí levelů, například v map30 se budete muset opět trefovat do hlavy démona. V jednotlivých levlech se nachází spoustu tajných místností, pastí a ostatních vychytávek. Nechybí také ani dva tajné levely po vzoru doom2.wad, jako perličku do nich autor umístil nám známé gestapáky v převleku za sněhuláky:)). V ostatním se autor snažil zachovat klasické metody, nenajdete zde žádné nové zbraně ani různé powerupy a nic podobného. Pár rozdílů tu však je, zombiemani se budou producírovat po mapách bez hlav a baron of hell je bohatší o křídla se kterými, působí velice majestátně.:)

Pro hráče navyklého na doom2.wad, bude nejspíše trochu nezvyk, že většina levlů se musí doopravdy projet, ty čudlíky pomačkat, klíče sebrat a k tomu všemu to hlídá většinou velká tlupa pekelného šmejdu, které nebude jednoduché jen tak oběhnout.


Z mého vlastního pohledu: Projel sem wad celkem 2x s nesmrtelností aniž bych věděl kam mám jít. Zkoušel sem pár triků na místech které si o ně říkali. Někré šli jiné ne. Myslím že triků se tam najde ještě spousta. Velký problém bych nejspíše viděl na nightmare... podle prvních dojmů některé mapy vůbec nepůjdou zajet,, no uvidíme. Wad jsem vybral hlavně z důvodu, že se mi zdá velice dobře hratelný (doufám) a také že neni mnoho dem.

A teď už konkrétně. Jako zavádějící kategorie zatím vypíšu pouze tři, jmenovitě UVspeed, NMspeed, UVspeedster + movies. Další kategorie určitě rád přidám, ale zatím nemáme plno ani v doom2.wad, takže není kam spěchat.

Pojmenování dem zůstane podobné, pouze úplně dopředu napíšte "rb". Map01 v tomto wadu zajetí za 30.50 na UV se tedy bude jmenovat rblv01-030.50, map20 na nm... rbnm20-xxx.xx. Jednoduché ne? :) Z čehož je jasné že kategore se opět měří na setiny.

Dema můžete nahrávat od teď, zatím je však neposílejte dokud nebude hotov update (měl by být hotov do dvou dnů).

Doufám že se vám nový wad bude líbit a už se těšim na první kousky:) Pokud jsou ještě nějaké nejasnosti nebo jsem na něco zapomněl tak do komentů)

GL HD v novým wadu.


This news item is from CZECH-N
( http://czech-n.idoom.cz/news.php?extend.40 )


Proudly powered by e107