News Item: Babiččiny recepty poprvé
(Category: Main)
Posted by hokis
Monday 28 December 2009 - 15:14:28

Po pokecu se Spiritem jsem se rozhodl sepsat pár rad pro nahrávání, protože to je lamák jak z brožurky. :)

1. Nahrávání dem
Kašlete na launchery a command lajny a podobné pitomosti. Pokud používáte prboom(-plus), udělejte si na ploše .bat soubor a vepište do něj něco takového:
c:\doom2\prboom-plus\prboom-plus.exe -complevel 2 -iwad doom2 -skill 4 -nomusic -warp 07 -record bla1
Dema se vám budou objevovat taky na ploše a nemusíte nic složitě vymýšlet. Jen se ujistěte, že v Options -> General -> 3. lišta máte Overwrite existing na YES, aby se nahrávaná dema přepisovala přes sebe.

2. Přehrávání dem
Spusťte prboom-plus či glboom-plus (OpenGl verze s hezčí grafikou a o něco pomalejším nahráváním map) a v launcheru zvolte Commands -> Associate the current .exe with DOOM demos. Pak stačí poklepat na demo a prboom ho automaticky začne spouštět. Dokonce i zkusí z názvu rozpoznat, jaké wady je třeba použít (databázi vzorů ručně piplá Grazza). U dem pro doom2.wad máme výhodu, že je to default a tudíž i když to pojmenujete mojedovolena.lmp, tak to přehraje v něm.

3. Pokročilé triky
Taky vás štve ta otravná obrazovka s nějakýma kecama, co se při exitu z hry zavírá o něco později? V Options -> General -> 2. lišta nastavte Fast exits na YES.
No a co s vypínáním hry samotným? Serte na f10+Y, nebo jak to vypínáte vy. Jděte do Options -> Setup -> Key Bindings a v 2. liště nastavte Quit na Y. Vypínání je potom o MOC jednodušší. :)

News napsal dewThis news item is from CZECH-N
( http://czech-n.idoom.cz/news.php?extend.31 )


Proudly powered by e107